Zde naleznete recenze svých oblíbených knih

Lisa Kleypas - Milenec lady Sophie

20. března 2009 v 14:58 | Lenka

Milenec lady Sophie


Text z přebalu knihy

Jedinou ctižádostí ženy je vzbuzovat lásku, prohlásil před lety největší z francouzských dramatiků. Jedinou ctižádostí lady Sophie je však zdiskreditovat policejního soudce, sira Rosse Cannona. Kvůli jeho chybnému rozhodnutí ztratila lásku a přišla o majetek. Zbyla jí jen touha po odplatě.

Odhodlaná Sophie proniká do Cannonova úřadu i soukromí, studuje jeho každodenní zvyklosti. Svádí ho, stává se pro něj nepostradatelnou, a to jen proto, aby mocného úředníka nadobro zničila, pošlapala mu duši a zlomila srdce.

Láska si však najde cestu nejen do srdce otevřeného, ale i do srdce dobře opevněného, není-li hlídka dostatečně bdělá. Sophie uvězní v okovech smyslnosti a vášně nejen sira Rosse, ale i sebe samu. Ačkoliv se urputně snaží dostát svému nevyřčenému slibu, cosi v jejím nitru se hroutí.


Přečetla jsem vícero knih tohoto typu. Vždy vím, co můžu od těchto knih čekat. Vzhledem k jejich předvídavosti velmi záleží na autorce, jakou zápletku pro své hrdiny vymyslí a jakým způsobem vykreslí jejich vztah. Musím říct, že když jsem tuto knihu otevřela a začala ji číst, nějak jsem se nemohla zabrat do dění na Bow Street. Pravda, začátek mě nijak nezaujal, ale jak jsem postupovala ve čtení, tak přeci jenom, jak jsem se dostávala do dění, byla jsem zvědavá, jak to všechno bude pokračovat. Ale když jsem se dostala do určitého bodu v knize, tak jsem začala tušit, jak se tato kniha bude vyvíjet ke šťastnému konci. Zápletka byla velmi průhledná, když se čtenář seznámil s dějem.

Naštěstí se tyto knihy přeci jen nečtou kvůli zápletkám, od toho tu je Agatha Christie. Čteme tyto knihy kvůli lásce, komplikovanému vztahu mezi mužem a ženou a erotickému náboji v knize. Což musím podotknout, že tu divokou vášeň, nespoutanost a žhavý erotický náboj autorka v této knize až tak nevykreslila. Erotické scény samozřejmě nechyběly, ale četla jsem už žhavější, kdy po celou dobu čtení jsem cítila to erotické napětí mezi hlavními hrdiny. To mi tu chybělo.

Slibně vyvíjející se vztah mezi Sophií a Rossem naruší jistá skutečnost, kterou nebudu prozrazovat. Trochu mě zklamalo, že ač je sir Ross k Sophii upřímný, ona tak nečiní a nechá se i vydírat. Vždyť láska i hory přenáší, ne? A Sophii muselo být jasné, že dříve či později pravda vyjde najevo a tím Rosse na pár stránek před happy endem ztratí. Vztahy v této knize jsou komplikované a autorka si s nimi poradila po svém. A ač tato kniha nebude patřit do toho mého pomyslného žebříčku těch nej, určitě si ji přečtěte a pak se můžeme pustit do diskuze.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Prosíme přidávejte svá hodnocení knih.