Zde naleznete recenze svých oblíbených knih

Květen 2009

Richard A. Knaak - Den draka (Warcraft)

29. května 2009 v 11:36 | KatyRZ |  Fantasy

První díl knižní série odehrávající se v herním světě Warcraftu nás zavádí do období, které je časově zařazeno před hru Warcraft - Regin of Chaos. Aliance je nejednotná a velká část hordy je v zajetí aliance. Zbývající část hordy uprchla na druhý kontinent. Princ Arthas je ještě malý kluk a král Terenas je stejně ovlivnitelný svými rádci jako v následující hře.

Hlavním hrdinou je mág Rhonin, který je vyslán mágskou radou Kirin Tor do Khaz Modanu na "pozorovací misi" . Jeho patron, mág Krasus, má pro svého svěřence, ale důležitější úkol a tím je osvobození dračí královny Alexstraszy. Rhonin má velké štěstí, že ho na jeho cestě doporovází odvážná elfí hraničářka Veeresa a dostane se mu i pomoci od jezdce na grifonovi , trpaslíka Falstada a paladina Duncana Senturuse. Bude to ale stačit proti zástupci zla, obrovskému opancéřovanému drakovi Deathwingovi? V knize se setkáme také s gobliny a troli.

Lisa Kleypas - Najdu si tě

20. května 2009 v 9:30 | Lenka

Najdu si tě

Text z přebalu knihy

Julii Wentworthové leží celý Londýn u nohou. Krásná a šarmantní herečka se hřeje na výsluní divadelního světa a dostává se jí plnými hrstmi všeho, po čem kdy toužila. Nikdo netuší, že obletovaná diva má zdrcující tajemství: manžela, jehož nezná, bojí se o něm jen zmínit... a především ho nemůže milovat. Celé roky hledal markýz Damon Savage neznámou ženu, s níž ho nekompromisní rodiče oženili proti jeho vůli. Nechtěl nic víc než právně ukončit vynucené manželství a zařídit si život po svém. Pak ovšem ke svému úžasu zjistí, že jeho manželkou je opěvovaná herečka, z níž si hodlal udělat svou milenku!


Stephenie Meyerová - Rozbřesk

19. května 2009 v 20:30 | KatyRZ

Rozbřesk - pohádkové zakončení zamilované autorky

Rozhodla jsem se, že k Rozbřesku, jako k jedinému dílu série, se vyjádřím zvlášť, protože z něj nejsem stejně nadšená jako z předchozích dílů a předem upozorňuji, že zde prozradím některé důležité detaily, takže pokud si nechcete nechat zkazit překvapení , raději se mému hodnocení vyhněte.


Anne McCaffrey - Rowana

19. května 2009 v 19:44 | KatyRZ |  Sci-fi

Rowana

Yegranina věštba: "Dobře dítě střežte. Dříve, než bude cestovat, musí projít dlouhou a osamělou cestou. Ale ono samo nás ochrání před mnohem větším nebezpečím, než jakému samo uniklo. Zvláště hlídejte stráže".

Na planetě Altair se jednoho dne rozlehne mentální pláč tří letého děvčátka, které uvízlo v dempru, který pohřbil sesuv rozbahněné půdy, stejně jako celou důlní stanici Rowan. Za pomoci jasnovidky se vládě podaří děvčátko najít a vysvobodit. Přívalové deště udělaly z děvčátka sirotka, který nezná ani své pravé jméno ani svou rodinu, děvčátko z Rowanu, Rowana. Talenti na planetě správně odhadnou velký Rowanin potenciál budoucí "hlavní" a proto se vláda rozhodne se o Rowanu postarat, jako o bohatství planety. Nynější altairská "hlavní" Siglen, je egoistická, necitlivá žena, která naštěstí nijak netouží po tom vychovávat sama malého sirotka a proto se Rowana dostává do péče mentálně nadané psycholožky Luseny....

Tato kniha patří k mým oblíbeným. Jedná se o sci-fi, ne o fantasy jako v případě autorčiny známé Pernské série. Je to originální příběh ze světa, kde byly vesmírné rakety nahrazeny, mentálním pohonem telekinetiků. A kde láska na první pohled, či spíš první mentální dotek, není jen otázkou hormonů. Většina postav je trochu pohádkově naivních a proto je kniha hezkým, uklidňujícím zážitkem, který je sice plný dobrodružství, ale takového toho "bezpečného" dobrodružství, kde od začátku víme, že všechno dobře dopadne. Není při tom ale tak naivní, abyste si při jejím čtení připadali hloupě a samotný příběh je plný velmi inteligentních zvratů.


Oficiální text:
.. V závěru dvacátého století nastal během zkoumání vesmíru důležitý průlom v dokazování a zaznamenávání mimosmyslového vnímání neboli takzvaných paranormálních schopností, o kterých se dlouho tvrdilo, že jde o podvod.
Když později mladý Peter Reidinger provedl svoji ukázku ovládání strojů pomocí mysli, kdy telekinezí dotlačil lehkou kosmickou loď z oběžné dráhy na Mars, svítalo nové éře, ve které lidé, místo aby se parapsychologickým talentům vyhýbali, začali je oslavovat, obdivovat a přestali se jich bát. Talenti se v každém případě stali nezbytnými pro cestu z přelidněné a na přírodní zdroje chudé planety Země.
Kvůli mezihvězdným letům byly pro talenty vybudovány speciální stanice - přizpůsobená obydlí na Zemském Měsíci, na Marsově Deimu a na Jupiterově Callisto. Z těchto stanic byly kineticky startovány velké průzkumné lodě, které kolonizovaly devět hvězd s planetami typu G, vhodnými pro lidskou rasu.
Potřeba talentů se stala chronickou, vysoce převyšovala nabídku. Trénink pár nadějných osob byl svízelný a odměna nebyla vždy dostatečná. Proto talenti svou vzácností zaujímali výjimečné místo…
Již v dětství byla Rowana jedním z nejsilnějších talentů, kteří se kdy narodili. O mnoho let později se stala hlavní, obdařenou dostatečnou silou, aby jí umožňovala dosáhnout až ke vzdáleným hvězdám. Ale bez rodiny, přátel a lásky ani největší síly Rowaně nestačí, aby byla šťastná. Jistého dne došla telepatická zpráva ze vzdáleného světa, který stál tváří v tvář hrozbě ze strany neznámých bytostí. Ten, kdo tuto zprávu poslal, byl neznámý telepatický talent Jeff Raven. A tak má nyní Rowana blízko k lásce i - nebezpečí…

Lisa Kleypas - Sním o tobě

19. května 2009 v 15:41 | Lenka

Sním o tobě


Text z přebalu knihy

Derek Craven se dokázal vypracovat z naprosté bídy na majitele nejluxusnější londýnské herny. Nebylo to nijak snadné: na cestě k obrovskému majetku a vysokému společenskému postavení se musel obrnit vůči zištnosti a pokrytectví svého okolí. Nyní sice patří mezi anglickou smetánku, ale je z něj tvrdý a podezřívavý muž s okoralým srdcem.

Když se díky pracovním povinnostem setká s mladičkou Sárou Fieldingovou, rozčiluje ho její nevinnost a naivní chování. Avšak v jeho ponurém království, kde se třpytí drahocenné šperky a lidé získávají či ztrácejí obrovská jmění, se může šedá myška změnit v okouzlující krásku, která uhrane i světaznalého muže. Derek ke svému překvapení zjistí, že ta obyčejná dívenka z venkova dokázala otřást jeho cynickou duší, vzbudit v něm vášeň a naději na to, že by mohl být upřímně milován.

Prosíme přidávejte svá hodnocení knih.