Zde naleznete recenze svých oblíbených knih

Lisa Kleypas - Najdu si tě

20. května 2009 v 9:30 | Lenka

Najdu si tě

Text z přebalu knihy

Julii Wentworthové leží celý Londýn u nohou. Krásná a šarmantní herečka se hřeje na výsluní divadelního světa a dostává se jí plnými hrstmi všeho, po čem kdy toužila. Nikdo netuší, že obletovaná diva má zdrcující tajemství: manžela, jehož nezná, bojí se o něm jen zmínit... a především ho nemůže milovat. Celé roky hledal markýz Damon Savage neznámou ženu, s níž ho nekompromisní rodiče oženili proti jeho vůli. Nechtěl nic víc než právně ukončit vynucené manželství a zařídit si život po svém. Pak ovšem ke svému úžasu zjistí, že jeho manželkou je opěvovaná herečka, z níž si hodlal udělat svou milenku!


Julia s Damonem se ocitají v nelehké situaci: nalezli v sobě sice zalíbení, ale ač jsou před zákonem svoji, ve skutečnosti si nebyli souzeni. Julie se zdráhá vzdát postavení divadelní hvězdy pro téměř neznámého muže, Damon váhá, zda je pro muže v jeho postavení dobré spojit život s herečkou. Bylo by moudřejší poslechnout rozum, nebo na něj nedbat a nechat se vést hlasem srdce?

Tak tahle kniha předčila má očekávání. Tentokráte nás autorka zavede do divadelního prostředí, kde se čtenář ocitá na "prknech, co znamenají svět". Tuto knihu jsem přečetla v rekordním čase, protože jsem se od ní nemohla odtrhnout.

Autorka v této knize velmi poutavě popisuje dilema šlechtičny Julie, která se rozhodla pro dráhu herečky - jak nemyslitelné. Julie musí vyřešit dilema mezi kariérou a povinnostmi manželky. Co si budem povídat, toto je dilema ženy i v současné době - jak skloubit kariéru a rodinný život, a tato volba je mnohdy velmi složitá. Ovšem autorka to vyřešila po svém - kompromisem, což bylo v této situaci snad jediné možné východisko.

Čtenář se hravě vžije do role hlavní hrdinky a jejího boje mezi divadlem a mužem, kterého miluje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Prosíme přidávejte svá hodnocení knih.