Zde naleznete recenze svých oblíbených knih

Richard A. Knaak - Den draka (Warcraft)

29. května 2009 v 11:36 | KatyRZ |  Fantasy

První díl knižní série odehrávající se v herním světě Warcraftu nás zavádí do období, které je časově zařazeno před hru Warcraft - Regin of Chaos. Aliance je nejednotná a velká část hordy je v zajetí aliance. Zbývající část hordy uprchla na druhý kontinent. Princ Arthas je ještě malý kluk a král Terenas je stejně ovlivnitelný svými rádci jako v následující hře.

Hlavním hrdinou je mág Rhonin, který je vyslán mágskou radou Kirin Tor do Khaz Modanu na "pozorovací misi" . Jeho patron, mág Krasus, má pro svého svěřence, ale důležitější úkol a tím je osvobození dračí královny Alexstraszy. Rhonin má velké štěstí, že ho na jeho cestě doporovází odvážná elfí hraničářka Veeresa a dostane se mu i pomoci od jezdce na grifonovi , trpaslíka Falstada a paladina Duncana Senturuse. Bude to ale stačit proti zástupci zla, obrovskému opancéřovanému drakovi Deathwingovi? V knize se setkáme také s gobliny a troli.


Den draka je důstojným uvedením do série. Příběh je zábavný, napínavý, plný akce a dokonce s nádechem romantiky. Navíc je dokonalou ukázkou toho, že ve světě Warcraftu je třeba, k poražení nepřítele, spolupráce ;) .


Oficiální text: V mlhami zahaleném stínu minulosti překypoval svět Azerothu úžasnými tvory všeho druhu. Mezi rozličnými lidskými kmeny žili v relativním míru a harmonii záhadní elfové i houževnatí trpaslíci - až do doby, než příchod armády démonů známé jako Plamenná legie tuto jednotu navždy rozbil. Nyní soupeří orkové, draci, goblini i trolové o nadvládu nad roztříštěnými královstvími. To je však jen část ohromných machinací, jež nakonec rozhodnou o osudu světa zvaného WARCRAFT.
Pozdvižení mezi nejvyššími čaroději tohoto světa vyústí ve vyslání nepohodlného samotářského čaroděje Rhonina na nebezpečnou misi na orky kontrolované území v Khaz Modanu. To, co Rhonin nakonec odhalí, je rozsáhlé spiknutí, temnější, než si kdy dokázal představit - hrozba, která ho donutí uzavřít nebezpečné spojenectví se starobylými vládci vzduchu a ohně, pokud má svět Azerothu ještě někdy spatřit vycházející slunce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Prosíme přidávejte svá hodnocení knih.