Zde naleznete recenze svých oblíbených knih

Petra Neomillnerová - Sladká jak krev

21. srpna 2009 v 17:56 | KatyRZ |  Fantasy
Sladká jak krev je fantasy kniha od české autorky Petry Neomillnerové, kterážto má na svém kontě již několik fantasy knih s ústřední postavou silné a neohrožené ženy. Hlavní hrdinka této knihy Tina Salo je ovšem nejen silná a neohrožená žena, ale také velmi stará a po staletí vypadající na šestnáct let a co je možná podstatné, živí se krví. Tina je i na upírku dost zvláštní se svými moderními názory a zvláštními schopnostmi, jako je chůze "ve slunci" a nedostatek respektu ke stříbru a jiným proti upírským proprietám. Je součástí české upírské komunity, jejíž "šéf" a Tinin přítel sídlí v Praze v jednom tetovacím studiu. Vydělává si jako detektiv upírských případů, který je placený z upířích zdrojů. V případě potřeby zahlazení stop a získávání informací jí je, za nemalou úplatu, k dispozici člen místní policie, který je čirou náhodou zároveň medvědodlak.


První díl zatím třídílné série (čtvrtý díl by měl vyjít na podzim roku 2009) vypráví o problémech, které nastanou, když se starší upír zblázní nebo možná rozhodne a začne zabíjet lidičky, jakoby se nechumelilo. Jaké problémy Tině nastanou, když se jí do bytu nastěhuje sexy, německý upír, který své německé šéfové slouží, jako zbraň na neposlušné podřízené. A co se stane, když si Tina jedné noci domů jako večeři přivede novináře, který se rozhodne, že sloužit upírce jako pravidelný zdroj stravy, je příjemná a vzrušující zábava.

Já tedy nepatřím k pravidelným čtenářům detektivních příběhů, ale v této knize jsem měla trochu pocit, že zápletce něco chybělo. Pachatel na konci tak nějak spadl z čirého nebe. Ne že by dříve v knize jako možný pachatel nebyl zmíněn, jen jsme k němu nebyli vedeni za ručičku pomocí důkazů, tak jak jsem možná zvyklá z jiných knih.

V knize mi také trochu scházela trocha nadsázky a humoru. Tak nějak se mi zdálo, že se Tina na fantasy postavu bere příliš vážně. Asi jsem rozmazlená knihami Jiřího Kulhánka ;) .

No a záležitost, která pro mě dělá z Tiny postavu těžko vcítitelnou, je její promenádování se po bytě v rouše Evině bez ohledu na to, kdo přišel na návštěvu a sexuální (a také krmící) vztah se dvěma muži najednou … Takže chlapi - co vy na Tinu?

Sladká jak krev je kniha čtivá, se spádem a proti mým obvyklým zahraničním knihám má výhodu, že neprošla překladem.


Oficiální text: Praha je přívětivé město, pro našince určitě, a upírka Tina Salo to oceňuje. Když se na ulicích začnou povalovat vykrvené mrtvoly bezdomovců, je třeba udělat pořádek ve vlastních řadách, aby mohl poklidný upíří život v matce měst pokračovat. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Slávek Slávek | E-mail | Web | 7. března 2012 v 8:06 | Reagovat

Moc hezký článek =).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Prosíme přidávejte svá hodnocení knih.