Zde naleznete recenze svých oblíbených knih

Únor 2010

Jennifer Blake - Obejmi mě, lásko

26. února 2010 v 17:30 | Lenka |  Historická romance
Obejmi mě, lásko
Devatenáctiletá Félicité, plavovlasá krasavice, je dcerou neworleanského kupce. Poté, co francouzský král postoupí kolonii Louisianu Španělům a New Orleans s okolím ovládnou španělští vojáci, ji plukovník Morgan McCormack bezohledně přinutí, aby se stala jeho milenkou - jen tak může zachránit život svému otci, který se vzbouřil proti španělské koruně. Když však otec za záhadných okolností zemře, Félicité uprchne a najde útočiště na lodi svého nevlastního bratra. Je to ovšem řešení, jakému se říká dostat se z bláta do louže: na tropickém ostrově ji zajmou piráti a ona už se vidí v náruči některého z nich.A v nejtěžším okamžiku náhle potká muže svých snů, který ji bude trýznit nevýslovným potěšením…

Tak tahle kniha mě nadchla. Skládá se ze dvou částí, kde jedna se odehrává v New Orleans a druhá na moři a na pustém ostrově mezi piráty. To je velmi potěšující a osvěžující skladba knihy. Krásný i když předvídatelný, ale dobrodružný příběh se snoubí s vypravěčským uměním spisovatelky Jennifer Blake.
Toto je první kniha, kterou jsem od této autorky četla, ale rozhodně to nebude poslední. Erotický náboj neprosakuje každou stránkou, ale i tak má své určité kouzlo. Já prostě zbožňuji knihy, které se odehrávají na širém moři. A kde jsou piráti, není nouze o dobrodružství, lsti a podvody a samozřejmě nesmí chybět zrada. Takže čtěte dámy a nechte se unášet na vlnách romantiky :-)

Marie Cordonnierová - Ysobel Srdce z diamantu

26. února 2010 v 17:12 | Lenka |  Historická romance
Ysobel - Srdce z diamantu
Tato kniha patří do série o drahokamech z kříže Ys. Četla jsem už i ty ostatní, i když ne všechny a je to napínavé čtení. Co si budeme povídat, všechny hrdinky jsou statečné, nezávislé a dokáží téměř vše.
Ysobel není jiná a ve zpustošené zemi si zažije kdejaká příkoří na cestě z kláštera na rodný hrad, kde se jí ale nepovede o moc lépe. Ovšem hrdinka vše snáší s hrdostí sobě vlastní.
Kniha se čte velmi dobře, ale erotický náboj v jejích stránkách nehledejte. Není jím protkaná každá stránka jako je tomu u autorky Shannon Drake. Ovšem příběh je hezký a napínavý až do konce. Rozhodně se u této knihy nudit nebudete.

Laurell K. Hamiltonová - Smrtící tanec

12. února 2010 v 21:18 | KatyRZ |  Fantasy

Nová Anita Blakeová - tentokrát žádná práce, jen samá zábava


Smrtící tanec je šesté pokračování upíří fantasy série o Anitě Blakeové od autorky Laurell K. Hamiltonové.

Tentokrát Anita nedostává žádnou "oficiální" zakázku. Sabin, pár století starý upír požádá, upířího vládce města Jeana-Clauda, o služby jeho lidské nekromancerské služebnice. Dříve než mu Anita stačí vyhovět, zavolá jí její starý známí Edward a oznámí ji nepříjemnou novinku: na Anitinu hlavu, byla vypsána nemalá odměna. Anita musí odhalit, kdo ji chce mít mrtvou dříve, než uspěje nájemný vrah. Její vztah s oběma příšerami, tou upíří i tou vlkodlačí, stále trvá, ale začíná se vyhrocovat. Blíží se okamžik, kdy se bude muset ve svém milostném životě rozhodnout.

Nemůžu si pomoci, ale s každým dalším dílem jsem stále více nadšená. Anita mě prostě baví. Kdy se vám stane, aby ve vás vyvolala úsměv, již první věta knihy? Laurell K. Hamiltonová se pro mě stává "Kulhánkem" (český autor akční fantasy literatury) pro ženské čtenářky. Knihy jsou stejně jako u Kulhánka plné akce, odlehčené humorem, ale navíc doplněné o city a ve Smrtícím tanci navíc ještě o sex.

Prosíme přidávejte svá hodnocení knih.