Zde naleznete recenze svých oblíbených knih

Laurell K. Hamiltonová - Smrtící tanec

12. února 2010 v 21:18 | KatyRZ |  Fantasy

Nová Anita Blakeová - tentokrát žádná práce, jen samá zábava


Smrtící tanec je šesté pokračování upíří fantasy série o Anitě Blakeové od autorky Laurell K. Hamiltonové.

Tentokrát Anita nedostává žádnou "oficiální" zakázku. Sabin, pár století starý upír požádá, upířího vládce města Jeana-Clauda, o služby jeho lidské nekromancerské služebnice. Dříve než mu Anita stačí vyhovět, zavolá jí její starý známí Edward a oznámí ji nepříjemnou novinku: na Anitinu hlavu, byla vypsána nemalá odměna. Anita musí odhalit, kdo ji chce mít mrtvou dříve, než uspěje nájemný vrah. Její vztah s oběma příšerami, tou upíří i tou vlkodlačí, stále trvá, ale začíná se vyhrocovat. Blíží se okamžik, kdy se bude muset ve svém milostném životě rozhodnout.

Nemůžu si pomoci, ale s každým dalším dílem jsem stále více nadšená. Anita mě prostě baví. Kdy se vám stane, aby ve vás vyvolala úsměv, již první věta knihy? Laurell K. Hamiltonová se pro mě stává "Kulhánkem" (český autor akční fantasy literatury) pro ženské čtenářky. Knihy jsou stejně jako u Kulhánka plné akce, odlehčené humorem, ale navíc doplněné o city a ve Smrtícím tanci navíc ještě o sex.

Nechápu, jak to autorka dělá, ale Anita je na fantasy a navíc akční postavu docela lidská … Knihu opět vřele doporučuji ;).


Oficiální text:
Mrtví ji poslouchají na slovo a nemrtví z ní mají strach. Anita Blakeová, nekromantka a lovkyně upírů, však žije dvojí život - i ten milostný! Má poměr s upířím Pánem města i s vlkodlakem. Teď však po ní někdo jde. Na její hlavu je vypsaná odměna, a tak musí život svěřit do rukou spolehlivých přátel. Navíc je nucena k něčemu, o čem se jí předtím ani nesnilo: musí se rozhodnout mezi svými nápadníky. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Prosíme přidávejte svá hodnocení knih.