Zde naleznete recenze svých oblíbených knih

Květen 2010


Castová P.C., Castová Kristin - Škola noci 2: Zrazená

26. května 2010 v 10:30 | KatyRZ
Druhý díl Školy noci Zrazená nás zavádí zpět do střední školy pro upíří mláďátka. Jsem zvyklá, že do svých recenzí píši minimum z děje, aby byl čtenář náležitě překvapen. Zjišťuji ale, že pokud napíši minimum z děje této knihy, bude to vlastně děj celý. Nevím, jestli je to tím, že jsem zvyklá na obsáhlé fantasy série, ale nějak nemůžu dělení těchto knih pochopit. Myslím si, že první díl, tento a nejspíš ještě díl následující mohli být jednou knihou a pak bych je hodnotila mnohem kladněji. Už přečtení druhého dílu mi pomohlo ke kladnějšímu přijetí dílu prvního … Když je totiž spojíte dohromady, máte konečně pocit, že kniha není o ničem, ale že se tam opravdu něco děje. Takže je ve mně vyvoláván pocit, že nejen jazykem jsou knihy určeny náctiletým, ale také rozsahem. Navíc jak se zdá, tak je kniha určena náctiletým, kteří se čtením teprve začínají nebo k němu nemají úplně vřelý vztah :D.

Jayel Wylie - Nebezpečné kouzlo

25. května 2010 v 14:26 | Lenka |  Historická romance
Nebezpečné kouzlo
Nebezpečné kouzlo

Text z přebalu knihy

Po dvanácti letech se Tarquin FitzBruel, neohrožený anglický valečník, vrací na hrad Brinlaw, aby dodržel slib, který dal své nevlastní sestře Nan. Přísahá však, že odejde dříve, než démoni číhající v jeho těle zničí jediné lidi, které doopravdy miluje, včetně tvrdohlavé Malindy - rozmazlené krásky, která ho pronásleduje ve snech. Malinda Brinlawová nemá ráda, když jí někdo upírá to, co chce. Koneckonců je čarodějka. Takže když se setká s Tarquinem FitzBruelem, ignoruje varování své rodiny a nic netušícího válečníka očaruje kouzlem lásky. Vypukne mezi nimi spalující vášeň, avšak temnota, jež sídlí v Tarquinově duši, jejich lásku ohrožuje.

Tak jelikož jsem nevěděla, že osudy hrdinů jsou na díly a tuto knihu jsem četla jako první, tak jsem byla ze začátku kompletně zmatená kdo je kdo a o co, že to tam vlastně jde. Nějak jsem to v průběhu knihy přestala řešit a prostě jsem četla.
Kniha je dle mého názoru krapet překombinovaná co se dějové linie týče. Jinak o čarování a démonech ani nemluvím. Je to taková pohádka s kapkou erotiky, ale ani ta tam moc není, takže je těžké vůbec tuto knihu někam zařadit. Pro děvčata není vhodná a pro dospělé je poněkud dětská.
Třeba si přečtu i první a třetí díl a budu moudřejší a hodnotit tuto knihu jinak, ale zatím bych jí moc bodů nedala.

Prosíme přidávejte svá hodnocení knih.