Zde naleznete recenze svých oblíbených knih

Castová P.C., Castová Kristin - Škola noci 2: Zrazená

26. května 2010 v 10:30 | KatyRZ
Druhý díl Školy noci Zrazená nás zavádí zpět do střední školy pro upíří mláďátka. Jsem zvyklá, že do svých recenzí píši minimum z děje, aby byl čtenář náležitě překvapen. Zjišťuji ale, že pokud napíši minimum z děje této knihy, bude to vlastně děj celý. Nevím, jestli je to tím, že jsem zvyklá na obsáhlé fantasy série, ale nějak nemůžu dělení těchto knih pochopit. Myslím si, že první díl, tento a nejspíš ještě díl následující mohli být jednou knihou a pak bych je hodnotila mnohem kladněji. Už přečtení druhého dílu mi pomohlo ke kladnějšímu přijetí dílu prvního … Když je totiž spojíte dohromady, máte konečně pocit, že kniha není o ničem, ale že se tam opravdu něco děje. Takže je ve mně vyvoláván pocit, že nejen jazykem jsou knihy určeny náctiletým, ale také rozsahem. Navíc jak se zdá, tak je kniha určena náctiletým, kteří se čtením teprve začínají nebo k němu nemají úplně vřelý vztah :D.


Zoe se musí ujmout vedení Dcer Temnoty a poradit si s množícími se nápadníky, toliko asi z děje a myslím, že víte téměř vše. Ale nebudu tak ošklivá, jedno, dvě překvapení vám přeci jen zůstává, nebojte. Pokud jste v prvním díle dávali dobrý pozor, jedno překvapení, uhodnete ;). Ale abych nezněla jako škarohlíd,
číst se to dá (jen už se moc těším na další díl Anity Blake ;) ).

Recenze prvního dílu zde

zrazená
Oficiální text: Zoey Redbirdová si pomalu zvyká na upíří Škole noci a svědomitě se připravuje na roli předsedkyně elitní studentské organizace Dcery temnoty. Konečně má pocit, že někam patří, a dokonce má i chlapce. Možná i dva... Městem Tulsa však náhle otřese zmizení středoškolského fotbalisty, a když se jeho mrtvola najde poblíž areálu upíří školy, instinkt Zoey napovídá, že je to teprve začátek něčeho skutečně zlověstného. Jako obvykle se nemýlí. Brzy přibude další hrůzná vražda, podezření padá na upíry a možná není tak docela neopodstatněné… Zoey proniká stále hloub do spleti intrik, ale zjišťuje, že je toho na ni příliš. To ale ještě netuší, že se její nejbližší zanedlouho ocitnou ve smrtelném nebezpečí a někoho z nich prostě zachránit nedokáže. Zrazená přináší pokračování příběhu o napínavém osudu budoucí upíří velekněžky Zoey, který započal v Označené, první části světově úspěšné a populární Školy noci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Prosíme přidávejte svá hodnocení knih.