Zde naleznete recenze svých oblíbených knih

Červen 2010

Fitzpatricková Becca - Zavržený

20. června 2010 v 15:06 | KatyRZ |  Fantasy

Zakázaná romance ala Stmívání, mínus upíři plus andělé

Nora je sedmnáctiletá dívka, slušňačka, která ještě nenarazila na kluka, který by ji zaujal, která se dobře učí a které před rokem zavraždili otce. Patch je přitažlivý, možná nebezpečný, s velkou kopou tajemství. A je tu něco, kvůli čemu krouží kolem Nory a provokuje ji.

Přiznám se, že po zkušenostech se Školou noci, ve které jsem postrádala ducha, jsem k další knize pro náctileté přistupovala s určitým despektem a ještě na straně osmdesát, jsem měla nepříjemný pocit, že jsem knihu raději neměla ani otvírat. Jenže něco mi říkalo, že strana osmdesát není tak moc, když vezmu v potaz, že má kniha velké okraje a dosti velké řádkování. Přiznám se, že mi i trochu vadila tvrdá "luxusní" vazba. Mnohokrát už jsem si stěžovala, že mé oblíbené fantasy knihy jsou vydávány jako paperbacky, které vyvolávají dojem, že se jedná o odpočinkovou literaturu bez větší umělecké hodnoty, což v mnoha případech rozhodně neplatí. Jenže Zavržený svým přebalem naopak vyvolává zbytečná očekávání.

Anne McCaffrey - Drakeni z Pernu 2: Dračí skok

19. června 2010 v 13:33 | KatyRZ

Stále stejně originální a napínavé pokračování

Druhý díl série Drakeni z Pernu nese název Dračí skok. Ocitáme se v něm zpět na Pernu sedm oběhů poté, co weyrena Lessa učinila ten neuvěřitelný let mezi časy a přivedla do své přítomnosti weyry, jež nepochopitelně zmizely před čtyřmi sty oběhy. Záchrana, kterou tenkrát představovaly tisíce draků, kteří se objevili na obloze, pomalu dostává trpkou příchuť. F´lar tenkrát předal velení nad Pernem zkušenějším pamětníkům a učinil tak rád. Jejich zkušenosti v boji s vlákny byly nedocenitelné. Dokážou se ale pamětníci vyrovnat se změnami, které za čtyři sta oběhů na Pernu nastaly? A existuje opravdu řešení, které by ukončilo teror vláken padajících z Krvavice, jednou pro vždy?

Anne McCaffrey - Drakeni z Pernu: Dračí let

4. června 2010 v 14:54 | KatyRZ
Na tuhle recenzi se moc těším. Drakeni z Pernu totiž patří k mým nejoblíbenějším knihám, ke kterým se stále ráda vracím.

Fantasy příběh ze světa, kde žijí nádherní , obrovští draci, jako společníci několika vybraných lidí - drakenů. Drakeny a draky pojí zvláštní telepatické pouto plné lásky a povinnost chránit svou planetu Pern před nebezpečím, jehož pravá podoba se ztrácí někde daleko v minulosti. Dnes jsou drakeni považováni za příživníky postrádající smysl existence.

Prosíme přidávejte svá hodnocení knih.