Zde naleznete recenze svých oblíbených knih

Anne McCaffrey - Drakeni z Pernu 2: Dračí skok

19. června 2010 v 13:33 | KatyRZ

Stále stejně originální a napínavé pokračování

Druhý díl série Drakeni z Pernu nese název Dračí skok. Ocitáme se v něm zpět na Pernu sedm oběhů poté, co weyrena Lessa učinila ten neuvěřitelný let mezi časy a přivedla do své přítomnosti weyry, jež nepochopitelně zmizely před čtyřmi sty oběhy. Záchrana, kterou tenkrát představovaly tisíce draků, kteří se objevili na obloze, pomalu dostává trpkou příchuť. F´lar tenkrát předal velení nad Pernem zkušenějším pamětníkům a učinil tak rád. Jejich zkušenosti v boji s vlákny byly nedocenitelné. Dokážou se ale pamětníci vyrovnat se změnami, které za čtyři sta oběhů na Pernu nastaly? A existuje opravdu řešení, které by ukončilo teror vláken padajících z Krvavice, jednou pro vždy?


Autorka nás zavádí zpět do známého světa dračích společníků, hrdinství i lidských slabostí. Představuje nám další obyvatele planety. Hlavní silou knihy jsou opět propracované charaktery a emotivní okamžiky, které se svými oblíbenci prožíváme. Příběh se zase o pár kroků vzdaluje od fantasy a přibližuje se scifi. Já mám ráda oboje, ale fantasy přeci jen o něco víc a takto skloubeno do jednoho příběhu mi to více než vyhovuje. Napsala bych, že velmi napjatě očekávám rozuzlení, kterého se snad dočkám v dalším díle, ale protože už jsem i další díl četla minimálně dvakrát, vím, že se konečného rozuzlení v třetím díle přeci jen nedočkám a můžu se tak těšit na čtvrtý díl, který u nás vyšel poprvé letos na jaře (Ježíšku, Ježíšku doufám, že na mě pod stromečkem nezapomeneš, kniha se jmenuje Všechny Pernské Weyry ;)). I tento díl vyšel u nás již ve dvou vydáních. První, které mám doma já, vyšlo v roce 1993 a druhé v roce 2007. Přiznám se, že bych byla docela zvědavá na to, jak se povedl nový překlad.

Takže knihu doporučuji všem, kteří se ve fantasy občas rádi odkloní od akčních, krvavých soubojů a ponoří se do fantasie, kterou vytvořila "jemná žena". Tento originální příběh rozhodně ani tak nepostrádá potřebné napětí.

Recenze na první díl zde.
Recenze na třetí díl zde.

Dračí skok - první vydání
Dračí skok - druhé vydání

Anotace: Život na Pernu se změnil. Nic není jako dřív. Tradice přestávají být tradicemi, mění se zvyky i postoje prostých lidí. Dračí jezdci se chtějí vydat na Krvavici a jednou provždy zničit vražedná Vlákna. Je taková cesta vůbec možná, nebo je to sebevražedná mise? A je dobré nebo špatné znamení, že se narodil bílý drak?
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Blair Blair | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 11:11 | Reagovat

Jo jo , moje řeč

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Prosíme přidávejte svá hodnocení knih.