Zde naleznete recenze svých oblíbených knih

Fitzpatricková Becca - Zavržený

20. června 2010 v 15:06 | KatyRZ |  Fantasy

Zakázaná romance ala Stmívání, mínus upíři plus andělé

Nora je sedmnáctiletá dívka, slušňačka, která ještě nenarazila na kluka, který by ji zaujal, která se dobře učí a které před rokem zavraždili otce. Patch je přitažlivý, možná nebezpečný, s velkou kopou tajemství. A je tu něco, kvůli čemu krouží kolem Nory a provokuje ji.

Přiznám se, že po zkušenostech se Školou noci, ve které jsem postrádala ducha, jsem k další knize pro náctileté přistupovala s určitým despektem a ještě na straně osmdesát, jsem měla nepříjemný pocit, že jsem knihu raději neměla ani otvírat. Jenže něco mi říkalo, že strana osmdesát není tak moc, když vezmu v potaz, že má kniha velké okraje a dosti velké řádkování. Přiznám se, že mi i trochu vadila tvrdá "luxusní" vazba. Mnohokrát už jsem si stěžovala, že mé oblíbené fantasy knihy jsou vydávány jako paperbacky, které vyvolávají dojem, že se jedná o odpočinkovou literaturu bez větší umělecké hodnoty, což v mnoha případech rozhodně neplatí. Jenže Zavržený svým přebalem naopak vyvolává zbytečná očekávání.Počáteční oťukávání hlavních hrdinů mě trochu otravovalo, ale když už se mezi nimi konečně začalo něco dít, fungovalo to. Fungovalo to dokonce skvěle. V tomhle okamžiku prostě musím přirovnávat ke Stmívání, protože v knize je hodně čitelný společný námět. Nořiny reakce jsou oproti Belliným normálnější. Když má pocit, že by ji Patch mohl ohrožovat, brání se, křičí, kope, kouše…

Patch také není takový dokonale otravný gentleman, jakým byl Edward. Ba právě naopak Noru neustále provokuje a shlíží na ní s ironickým úsměvem. Kniha ale není tak propracovaná, jako bylo Stmívání a ani postavy nejsou tak realistické. Romantickou linii doprovází docela zamotaná linie detektivní. Někdo ohrožuje Noru na životě. Nebo ne? A jedná se o jednoho člověka nebo víc? Je útočníkem vůbec člověk? Nebo existuje pouze v Nořině hlavě?

Přiznám se, že jsem knihu nakonec přečetla během jediné noci, a když jsem ji zavírala, dívala jsem se vyděšeně na budík, který ukazoval 3:34 ráno. Já prostě zbožňuji tyhle druhořadé romantické příběhy. A pokud tímto způsobem knihu vnímám, dokážu jí odpustit některé "kiksy". Nemůžu snad ani říct, že by některá místa byla nelogická, spíše mi připadalo, že autorka zapomněla scénu dotáhnout dokonce, že si jí kus nechala sama pro sebe a s námi čtenáři se zapomněla podělit. Další chybkou jsem shledala fakt, že je Patch prezentován, jako nebezpečný a "polepšený špatňák", ale ve skutečnosti se o něm nic moc špatného nedozvídáme. (Kromě jedné velké špatnosti, kterou plánuje, ale ta nepatří do minulosti). Na hraní kulečníku a paintballu nic moc špatného nevidím ;).

Pokud máte rádi harlequiny okořeněné napětím a superhrdinou s temnou minulostí, směle se do knihy pusťte.

Zavržený

Anotace: Posvátná přísaha, zavržený anděl a zakázaná láska. Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory.
Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné - držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: "Jak hluboko dokážeš padnout?"
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 PetuSHenka PetuSHenka | E-mail | Web | 27. června 2010 v 12:22 | Reagovat

Tuhle knížku budu chtít od ségry k narozkám...xP xD <3<3<3<3<3

2 LentilkaS LentilkaS | Web | 11. srpna 2010 v 13:53 | Reagovat

Knížku jsem dočetla v 3:42 hned první večer, co jsem jí dostala. Narušila mi spánkovej režím, ale jak vidím, nebyla jsem jediná :D

3 Kate Kate | Web | 16. března 2011 v 8:27 | Reagovat

Podívám se po ní, pořád váhám jestli si ji koupit nebo ne...protože nejsem fanynka stmívání. Ale zatím jsem slyšela že je to super kniha. Když jsem přečetla tvou zajímavou recenzi koupit bych si ji mohla :)

4 yellow dresses yellow dresses | E-mail | Web | 10. ledna 2013 v 3:25 | Reagovat

You say anything that Im pondering and more. Youve definitely shed light on a topic that not some people can argue with. Youre so excellent at having what you need to say around inside a way thats intelligent and entertaining. Im seriously impressed!
http://www.elsedress.org

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Prosíme přidávejte svá hodnocení knih.