Zde naleznete recenze svých oblíbených knih

Červenec 2010

Huff Tanya, Krevní pouta: Kniha první, Cena krve

22. července 2010 v 11:52 | KatyRZ |  Fantasy

Kniha, kterou proslavil seriál


Dnes musím na úvod říct, že budu tak nějak dohromady hodnotit seriál a knihu, protože seriál mě ke knize přivedl a také proto, že pilot seriálu poměrně věrně knihu kopíroval, takže mám problémy obojí od sebe dostatečně rozlišit. Nemělo by to být ale na škodu vzhledem k tomu, že autorka knihy je zároveň autorkou scénáře. Tanya Huff je kanadskou autorkou fantastiky a jak už to tak v poslední době bývá, největší terno udělala se svou upíří sérií.

Hlavními postavami jsou soukromí detektiv Vicky Nelsonová, bývalá policistka, která kvůli nemoci přichází o zrak a má tak problémy se pohybovat v noci. A Henry Fitzroy, čtyři sta padesát let starý upír, potomek královského rodu a autor romantické brakové literatury (v seriálu se jedná o autora komiksů a rozhodně to Henrymu prospělo). Který má z pochopitelných důvodů naopak problém pohybovat se ve dne. Když se Henry poprvé objevil na obrazovce, neubránila jsem se uchechtnutí - božínku takový zajíček a krasaveček? Musím herci, který ho ztvárnil zatleskat, brzy jsem neměla nejmenší problém mu jeho čtyři sta padesát let uvěřit a navíc mě svým úsměvem okouzlil, tak jak by to měl podle knihy dokázat. 


Anne McCaffrey - Drakeni z Pernu 3: Bílý drak

11. července 2010 v 13:57 | KatyRZ

Bílý drak je malý, ale šikovný

Třetí díl pernské série nese název Bilý drak podle Rutha zakrslého draka, kterého zachránil mladý Pán Jaxom při líhnutí v Bendenu. Tito dva jsou také hlavními hrdiny knihy, která nás zavádí zpět do světa, který je chráněn před hrozbou z nebes draky a jejich jezdci. Jenže Jaxom, jako čekající pán Ruathy se nemůže stát právoplatným dračím jezdcem a riskovat svůj život v boji proti vláknům. Pán Lytol, Jaxomův poručník se o svěřenou držbu stará přímo ukázkově a tak se Jaxom věnuje studiu a péči o svého draka. Co si má ale se svým životem počít? Jak se zbavit toho pocitu zbytečnosti a nanicovatosti, který ho v poslední době ovládá? Bude mu ke štěstí stačit přidat se k průzkumu jižního světadílu nebo se v jeho žilách nezapře hrdinství ruathské krve?

Prosíme přidávejte svá hodnocení knih.