Zde naleznete recenze svých oblíbených knih

Anne McCaffrey - Drakeni z Pernu 3: Bílý drak

11. července 2010 v 13:57 | KatyRZ

Bílý drak je malý, ale šikovný

Třetí díl pernské série nese název Bilý drak podle Rutha zakrslého draka, kterého zachránil mladý Pán Jaxom při líhnutí v Bendenu. Tito dva jsou také hlavními hrdiny knihy, která nás zavádí zpět do světa, který je chráněn před hrozbou z nebes draky a jejich jezdci. Jenže Jaxom, jako čekající pán Ruathy se nemůže stát právoplatným dračím jezdcem a riskovat svůj život v boji proti vláknům. Pán Lytol, Jaxomův poručník se o svěřenou držbu stará přímo ukázkově a tak se Jaxom věnuje studiu a péči o svého draka. Co si má ale se svým životem počít? Jak se zbavit toho pocitu zbytečnosti a nanicovatosti, který ho v poslední době ovládá? Bude mu ke štěstí stačit přidat se k průzkumu jižního světadílu nebo se v jeho žilách nezapře hrdinství ruathské krve?


V knize se opět setkáme se starými známými Lessou a F´larem z Bendenu, s Brekke a F´norem,
Mistrem harfeníkem Robintonem a s jejich draky a ohňovými dráčky. Je přeci ještě třeba dořešit neuzavřené záležitosti s pamětníky, s Krvavicí i s budoucností drakenů. A tak se odvíjí další napínavý příběh plný zvratů, vztahů i citů a ačkoli by se dalo čekat, že vás na Pernu už nic nepřekvapí i tady se dočkáte originality. Naneštěstí je Jaxom trošku nudnější postava se svým dokonalým sebeovládání a zápletka je také trošku slabší než u předchozích dvou dílů, přesto je to stále skvělé čtení.

Dobrá zpráva také je, že jsme se po dlouhých letech konečně dočkali vydání dalšího dílu Všechny pernské Weyry a nakladatelství Triton plánuje do konce roku vydat také poslední díl Pernští delfíni. Původní součástí této série je ještě kniha Renegáti, která pokud vím, v češtině také ještě nevyšla. Můžeme jen doufat, že nás nakladatelství příjemně překvapí a sérii konečně budeme mít celou.

Recenze na druhý díl zde

Bílý drak staré vydání
Bílý drak nové vydání
Opět se jedná o druhé vydání knihy. První vydání je z roku 1996 od nakladatelství Netopejr. Druhé vydání je z roku 2008 od nakladatelství Triton.

Anotace: I když Jaxomovi dělá jeho malý drak trochu starosti, přece jen se ukáže, že Ruth umí létat, žvýkat ohňovec a chrlit oheň, skákat do mezimezí i mezi časy, tedy všechno jako opravdový drak. Spolu pak přijdou na to, že Ruth umí i další nečekané věci…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Prosíme přidávejte svá hodnocení knih.