Zde naleznete recenze svých oblíbených knih

Laurell K. Hamiltonová - Zápalné oběti

30. srpna 2010 v 19:05 | KatyRZ |  Fantasy
Sedmý díl série o Anitě Blakové Zápalné oběti začíná v Anitině kanceláři, kde náčelník zdejších hasičů Anitu požádá o pomoc při pátrání po pirokinetikovi. To je také naposledy, kdy se  Anita do "práce" dostane.   Dál se odvíjí příběh Anity, jako Richardovi lupy, Anity jako ochránce osiřelých leopardodlaků, Anity jako jedné z Jean-Claudova triumvirátu.

Do města přijíždí upíří koncil, který prošetřuje zabití jednoho ze svých členů. Pamatujete pana Oliviera, který chtěl v jednom z předchozích dílů vyvolat menší upíří pozdvižení? Koncilu nejde do hlavy, jak mohl slabší vládce města jednoho z jejich řad zabít a navíc podle upířích pravidel je povinností vítěze, zaujmout v koncilu místo mrtvého. To se ale Jean-Claudovi vůbec nelíbí. Nevěří, že má dost sil, aby vzdoroval vysoké upíří politice.
Zápletka je tak slabá, že jsem chvíli přemýšlela, zda to není jen sled událostí.
Důležité v tomhle případě je asi to, že autorka skládá příběh vždy stejně a to znamená, že všechno souvisí se vším. Pokud to očekáváte od začátku, nemůže vás v tomto díle nic překvapit.
Kdysi jsem někde četla názor jednoho čtenáře, který četl sérii v originále. Tvrdil, že další díly jsou spíš porno a já si říkala, komu to vadí. Jenže to jsem netušila, že z cudné Anity, která odmítá sex před svatbou, se vlivem různé magie stane ženská, která bude mít tendenci tisknout se ke každému. Nemluvě o tom, že veškerá magie začíná proudit na základě touhy. Byla bych zvědavá na víc klasických bojů a na víc klasického sexu s upířím případně dlačím milencem, ale tohle se mi přestává líbit a podle všeho bude hůř.
Jeden ze slabších dílů. Méně humoru, méně napětí, méně soubojů za to hodně nemístné erotiky.
Pořád je to ale slušná zábava, kterou stojí za to přečíst.
Zápalné oběti

Anotace:

V průběhu tohoto dílu Anita slíbí účast na vyšetřování útoků pyrokinetického žháře na zákonů dbalou upíří populaci St. Louis a současně se cítí odpovědná za řešení potíží, které způsobila mezi místními lykantropy. Situaci navíc dramaticky komplikuje návštěva upířího koncilu, který přijel vyřešit neobvyklou situaci jejího milence Jean-Claudea. Ten totiž není ochoten zaujmout místo, které se uvolnilo poté, co Anita zabila jednoho z členů koncilu.
Stejně jako předchozí díly je i tento plný nečekaných zvratů. Upíři i vlkodlaci jsou v knize vylíčeni stejně barvitě jako lidé, takže můžeme společně s Anitou uvažovat, kdo je tu vlastně ten nejhorší netvor.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Prosíme přidávejte svá hodnocení knih.